Akcesoria i kosmetyki samochodowe

5 brytyjskich zabytkowych samochodów sportowych, które znalazły V8

Adrian Krzymiński
Udostępnij Facebook Twitter
To jest post partnerski

Teoria małego samochodu z dużym silnikiem nie jest niczym nowym, w rzeczywistości było to przyczyną powstania niektórych z największych na świecie samochodów sportowych na ulicę lub tor wyścigowy.

Obecnie niezależni mechanicy lub domowi garażowcy realizują swoje cele w zakresie stosunku mocy do masy, umieszczając nowe, wysokowydajne silniki w małych, starych samochodach sportowych i ozdabiając to wszystko sprytną, prywatną tablicą rejestracyjną. Jest to najczęściej określane jako restomodding lub tworzenie samochodu restomod. Szukając małych i sportowych samochodów, w których można umieścić nowoczesne silniki, nie trzeba szukać daleko poza Anglią, aby znaleźć kilka znakomitych pomysłów na restomod.

Spójrz poniżej, aby zobaczyć niektóre z naszych ulubionych pomysłów i kilka przykładów ich realizacji dla idealnego brytyjskiego restomodu.

1 - Jaguar E-Type

Ten klasyczny Jaguar jest dość często określane jako jeden z najpiękniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek opracowano i każdy może zobaczyć, dlaczego z jednym spojrzeniem. Jednym z minusów słynnego E-type jest koszt utrzymania i niezawodności. Chociaż ten wspaniały przykład E-type z turbodoładowaniem V8 może nie być bardzo luksusowe lub nawet niezawodne, to oddaje istotę wspaniałej stylizacji rocznika z nowoczesną mocą dzień.

2- MGB GT

Na większości pokazów klasycznych samochodów często pojawia się jakaś wersja brytyjskiego MG, w tym jego sportowa wersja coupe GT. Te kieszonkowe samochody były budowane od 1963 do 1980 roku i ważyły poniżej 1150 kg. Coupe posiadało tylne siedzenie i można je było zamówić z silnikiem V8 od producenta. Zgadza się, ten mały samochód mógł być wyposażony w Rovera V8 od 1974 roku. Jednak ta wersja samochodu nigdy nie trafiła do Stanów Zjednoczonych, ani też nie sprzedawała się zbyt dobrze. Jeśli zdarzy Ci się znaleźć V8 zamienione GT tam lub kogoś, kto utrzymuje model Rover V8, pamiętaj, aby przechylić je swoją czapkę.

3 - TVR 2500M

Większość ludzi, którzy pytają o definicję TVR, ma różne przemyślenia, niektórzy wiedzą bardzo niewiele. Przeszłość TVR to między innymi czas, kiedy był własnością rosyjskich inwestorów, ogłoszenie bankructwa na początku lat 60-tych oraz jedne z najładniejszych brytyjskich samochodów sportowych wszech czasów, dlatego też nominujemy model 2500M. Samochód z takim wyglądem i możliwością sportowania nowoczesnego układu napędowego z mocą V8 byłby niezłym widokiem z zewnątrz i wewnątrz.

4 - Triumph Spitfire

Spitfire to kolejny kultowy brytyjski samochód, który byłby groźny z dużym V8 ciągnącym go za sobą. Spitfire to samochód znany ze swoich problemów i zawodności, więc może coś nowoczesnego sprawi, że reszta problemów będzie tego warta? Wiemy tylko, że ten przykład uchwycony na wideo wydaje się być dobrym pomysłem.

5 - Austin Healey 100

Model 100 wyprodukowany przez Austin Healey jest jednym z najładniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek pochodziły z Anglii. Mały grill, okrągłe reflektory i miniaturowe drzwi uczyniły go bardziej uroczy niż sportowy, jednak te samochody zawsze miały świetną reputację, gdy były dobrze posortowane. Jedną rzeczą, której nie posiadał model 100 była moc, z którą, jak się wydaje, ktoś miał problem. Ten AH 100 wyposażony jest teraz w silnik Corvette i oferuje potrójną moc w stosunku do swojej oryginalnej specyfikacji!

Zobacz