Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Audi TTS zyskuje dodatkowy blask dzięki Nanolex Technik

Adrian Krzymiński

Samochody Audi - to przede wszystkim osiągi, styl i jakość wykonania. Model TTS jest prawdopodobnie uosobieniem wszystkich tych cech!

Lekka, aluminiowo-stalowa karoseria, napędzana 2-litrowym, turbodoładowanym, 4-cylindrowym silnikiem sprawia, że Audi TTS osiąga imponujący wynik 0-62 mph w 5,4 sekundy. Przedni spojler i tylny dyfuzor w kolorze nadwozia nadają temu samochodowi niezwykle agresywny wygląd. Tradycyjne światła do jazdy dziennej Audi dopełniają obrazu - ostrzeżenie, jakby ktoś go potrzebował, że TTS jest tuż za Tobą!

Kiedy ten TTS przybył do Ultimate Detailing Studio, swirle na lakierze były oczywiste, nawet bez silnego oświetlenia, więc konieczne było przeprowadzenie zabiegu poprawiającego połysk.

audi

Na początek karoseria i koła TTS zostały poddane działaniu środka Nanolex Wheel Cleaner & Iron Remover, aby ujawnić i usunąć zanieczyszczenia związane z żelazem. Podczas hamowania klocki hamulcowe rozdrabniają się i powodują unoszenie się w powietrzu małych cząsteczek żelaza. Cząsteczki te przyczepiają się do karoserii i felg, a jeśli nie zostaną poddane obróbce, połączą się z powierzchnią i wbiją się w nią. Nanolex Wheel Cleaner & Iron Remover przyczepia się do cząsteczek i obkurcza je, powodując zerwanie wiązania między cząsteczką a podłożem, co pozwala na swobodne spłukanie cząsteczki.

Następnie zastosowano środek Bilt-Hamber Surfex-HD w celu usunięcia nagromadzonej warstwy drogowej, tłustych pozostałości i silikonów, po czym spłukano. Następnie nałożono Ultimate Snow Foam i pozostawiono do wyschnięcia, usuwając większe cząstki brudu z powierzchni lakieru.

Następnie TTS został umyty przy użyciu metody dwóch wiader, Microfibre Madness Incredimitt i Bilt-Hamber Auto-Wash Shampoo.

Auto-Wash ma właściwości antykorozyjne, więc jest świetny dla uszkodzonego lakieru. Incredimitt ma bardzo długie makarony z mikrofibry, które podnoszą brud z powierzchni lakieru podczas mycia, zakopując go w makaronach, dzięki czemu nie jest on ciągle zmywany z powierzchnią lakieru. Pocieranie rękawicą o kratkę ScratchShield na dnie wiadra do płukania uwalnia brud z makaronu z mikrofibry, a brud osiada na dnie wiadra. Dzięki temu cały proces mycia jest znacznie bezpieczniejszy dla karoserii! - Derek Ginger, Master Detailer, UDS

Umyty i wysuszony TTS został przeniesiony do studia w celu sprawdzenia przy intensywnym oświetleniu.

Przy pomocy SCHOLL Concepts Orange Sandwich Waffle Pad i S17 High Performance Compound usunięto swirle z lakieru.

Orange Sandwich Waffle Pad działa naprawdę dobrze - interfejs oznacza, że na początku pad jest twardy, ale potem mięknie w miarę pracy. Tekstura wafla pozwala na lepszą cyrkulację powietrza, dzięki czemu pad nie nagrzewa się tak bardzo, a to pozwala na dłuższą pracę z mieszanką, aby zapewnić jej pełne rozłożenie. Rezultatem jest wspaniały połysk! - Derek Ginger, Master Detailer, UDS

Po oczyszczeniu lakieru, karoseria i felgi zostały oczyszczone przy użyciu Nanolex PROFESSIONAL Paint Cleaner. Usuwa on wszelkie ślady pozostałości po polerowaniu i przygotowuje powierzchnie do nałożenia Nanolex PROFESSIONAL Paint & Alloy Sealant.

Szyby zostały wypolerowane przy użyciu Nanolex PREMIUM Glass Polish w celu usunięcia zabrudzeń i drobnych zarysowań, a następnie oczyszczone przy użyciu PREMIUM Glass Cleaner przed nałożeniem URBAN Glass Sealant. Uszczelniacz ten jest ultrahydrofobowy, co sprawia, że woda deszczowa zbiera się i spływa nawet podczas jazdy z mniejszą prędkością.

 

Zobacz