Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Jak obniżyć ubezpieczenie samochodu

Adrian Krzymiński
Udostępnij Facebook Twitter

Ubezpieczenie samochodu nie jest zazwyczaj czymś, czym ludzie się ekscytują, a już szczególnie nie ekscytują się płaceniem za nie. Podczas gdy dobre ubezpieczenie samochodu, które obejmuje to, czego potrzebujesz, może stać się dość drogie, istnieje wiele sztuczek, które możesz wykorzystać, aby obniżyć swoją stawkę i zapłacić rozsądną kwotę za wysokiej jakości ubezpieczenie. Należy stwierdzić, że nie chcesz po prostu najtańszego możliwego ubezpieczenia samochodowego. Chcesz ubezpieczenia, które pokryje to, czego potrzebujesz za najbardziej przystępną cenę.

Kup tańszy samochód

Po pierwsze, jeśli chcesz mieć tańsze ubezpieczenie, możesz kupić tańszy samochód, gdy przyjdzie czas na nowy. Im ładniejszy samochód, tym więcej zajmie pokrycie go, jeśli zostanie uszkodzony w wypadku. To może wydawać się proste, ale myślenie o ubezpieczeniu podczas szukania samochodu może pomóc Ci zaplanować budżet ubezpieczenia i obniżyć jego cenę.

Zgłoś właściwy zawód

Ubezpieczyciele samochodowi mają dziwne standardy, jeśli chodzi o to, ile pobierają opłat za osoby o określonym zawodzie. Stawka zmienia się w zależności od tego, ile zarabiasz, ale to nie koniec. Niektóre firmy ubezpieczeniowe obliczyły, kto ma więcej wypadków według ekspertów z serwisu MoneyPug, który jest używany w Wielkiej Brytanii, aby znaleźć najlepsze ubezpieczenie samochodu. Ustalili oni, co ciekawe, że chirurdzy ulegają wypadkom częściej niż inne zawody, rzekomo ze względu na długie godziny pracy i stresującą pracę.

Mimo to istnieją sposoby, aby obejść te podwyżki stawek. Jeśli powiesz prawdę wybierając nazwę pracy, która odzwierciedla niższe wynagrodzenie, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Na przykład, jeśli napiszesz "kucharz" zamiast "szef kuchni", prawdopodobnie zapłacisz mniej. "Personel kuchenny" to kolejna opcja. Nauczyciele muzyki zazwyczaj płacą więcej niż ktoś, kto po prostu pisze "nauczyciel", a pracownicy budowlani są obciążeni większą opłatą niż "budowlańcy". Zasadniczo, jeśli możesz działać tak, jakbyś zarabiał mniej pieniędzy, użyj tej nazwy pracy. Pomoże to czasem dość znacznie obniżyć stawkę ubezpieczenia samochodu.

Dodaj doświadczonych kierowców do swojej polisy

Jeśli jesteś nowym kierowcą lub właśnie miałeś wypadek, dobrym sposobem na obniżenie ubezpieczenia samochodu jest dodanie doświadczonych kierowców, którzy nie mają nic na swoim koncie do swojej polityki. Podczas gdy to prawdopodobnie zwiększy ich stawkę ubezpieczeniową, obniży twoją. Jest to całkowicie legalne, ale musisz dokładnie przedstawić kto jest głównym kierowcą i jakim samochodem jeździ. Jeśli to zrobisz, możesz obniżyć swoje ubezpieczenie dodając kierowcę z doskonałym rekordem.

Czytaj odnowienia ubezpieczeń i uważaj na podwyżki cen

Powszechną praktyką firm ubezpieczeniowych jest podwyższanie stawki przy automatycznym odnowieniu ubezpieczenia, bez informowania Cię o tym, jaka była stawka rok wcześniej. Jeśli jesteś zapisany automatycznie, prawdopodobnie będziesz płacił więcej rok po roku, a często nie ma możliwości rezygnacji. Zazwyczaj trudno jest zrezygnować, firmy ubezpieczeniowe wiedzą, że jeśli jesteś świadomy, będziesz rozglądać się za firmą, która oferuje tańsze polityki.

Odnowienia będą zdezorientowani i będzie używać miękkiego języka, aby wydawało się, że robisz właściwą rzecz, trzymając się z nimi. Nie chcą, aby zbadać, co zapłaciłeś wcześniej i będzie mówić rzeczy jak "nie musisz nic robić" i "szczęśliwej rocznicy", kiedy przychodzi czas na odnowienie. Jak się okazuje, jedna na cztery osoby czuje się naciskana, aby pozostać przy swoim ubezpieczycielu. Kiedy Twoje ubezpieczenie będzie wymagało odnowienia, dowiedz się ile zapłaciłeś w zeszłym roku, ile zapłacisz w tym roku i czy możesz znaleźć firmę z bardziej rozsądną stawką.

Nie zostawiaj zmiany na ostatnią chwilę

Jeśli zbliża się termin odnowienia ubezpieczenia samochodowego, nie należy zbyt długo zwlekać z decyzją o zmianie firmy. Większość firm ma okres, w którym można zrezygnować z ubezpieczenia bez ponoszenia kar, co zazwyczaj ma miejsce na trzy tygodnie przed datą odnowienia. W dniu odnowienia polisy zapłacisz średnio £280 więcej, a w przypadku młodych kierowców oszczędności są jeszcze większe.

Korzystanie z porównywarki internetowej może również pomóc w znalezieniu najbardziej przystępnego ubezpieczenia dla tego, czego potrzebujesz. Porównując swoje obecne ubezpieczenie z innymi, można znaleźć najtańszą możliwą stawkę i zaoszczędzić pieniądze na inne rzeczy. Nie bądź leniwy. Zrób swoje badania i spraw, by Twoje ubezpieczenie było tańsze.

Zobacz