Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Jak utrzymać higienę w samochodzie podczas zamknięcia?

Adrian Krzymiński
 

Porady ekspertów na temat tego, jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojemu samochodowi podczas blokady COVID-19...

Fixter, pierwszy w Wielkiej Brytanii dostawca kompleksowych usług konserwacji samochodów online, udziela wskazówek na temat środków ochronnych minimalizujących ryzyko zanieczyszczenia podczas procesu czyszczenia, odpowiednich i łatwo dostępnych środków czyszczących dla różnych typów pojazdów i najważniejszych punktów kontaktu, a także jak sprawić, by wizyty na stacjach benzynowych były jak najbardziej higieniczne.

Kluczowe punkty obejmują stosowanie odpowiedniej odzieży ochronnej w celu zachowania bezpieczeństwa podczas czyszczenia pojazdu. Rękawice są w tym przypadku niezbędne, ale mogą stać się nieskuteczne, jeśli nie zostaną odpowiednio zutylizowane natychmiast po zakończeniu procesu sanityzacji lub jeśli osoby mające je na sobie będą dotykać twarzy.

Fixter zaleca również stosowanie przydatnych produktów czyszczących, które często można znaleźć w domu. Na przykład do czyszczenia wnętrz samochodów zaleca się stosowanie certyfikowanych chusteczek odkażających oraz niektórych środków naświetlania promieniami UV, które eliminują ślady wirusów.

Chociaż właścicielom samochodów zaleca się dokładne mycie ich wnętrz i elementów zewnętrznych, staraj się unikać używania zbyt dużej ilości wody w samochodzie, ponieważ może to powodować pleśń i nieprzyjemne zapachy, zwłaszcza jeśli pozostałości dostaną się w szczeliny siedzeń.

Zazwyczaj nie jest konieczne polowanie na wiele specyficznych produktów czyszczących, wszystko, co jest potrzebne, to bezbielowy domowy środek dezynfekujący lub nawet tylko mydło i kilka pojemników na śmieci.

Ważne jest jednak, aby unikać wybielacza, ponieważ może on uszkodzić plastik i winyl, natomiast wybielacz chlorowy może osłabić tkaninę pasów bezpieczeństwa - dlatego nie należy go używać. Ekrany multimedialne, takie jak wyświetlacze dotykowe, mogą być uszkodzone przez domowe środki do czyszczenia szkła, ze względu na ich powłoki antyodblaskowe. Zwykłe mydło i woda są zalecane jako lepsze rozwiązanie.

Wyczyść wszystkie możliwe punkty dotykowe, wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, w tym:

  • Obszar kierowcy - (kierownica; konsola centralna; dźwignie i przełączniki; wewnętrzny mechanizm otwierania drzwi) jest ważny, ponieważ jest najczęściej używany
  • Przednia część pasażera - schowek na rękawiczki wewnątrz i na zewnątrz; konsola centralna; dźwignie i przełączniki; wewnętrzne otwieranie drzwi Tylne siedzenia - uchwyty na kubki, podłokietniki, przełączniki, oświetlenie kabiny, mechanizm otwierania drzwi wewnętrznych Zaczepy pasów bezpieczeństwa - często zapomina się o nich podczas sprzątania.
  • Rodzice zapinający pasy bezpieczeństwa dla dzieci siedzących z tyłu mogą być narażeni na ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa lub bakterii podczas tego procesu. Zewnętrzne klamki samochodowe - są pierwszym punktem kontaktu z każdym pojazdem. Zatrzask bagażnika jest szczególnie ważny po zrobieniu zakupów spożywczych, ponieważ większość ludzi nie myśli o potencjalnym przeniesieniu zarazków z uchwytu wózka sklepowego na zatrzask bagażnika samochodowego Maska silnika - odblokowanie maski; wnęka silnika; pokrywa oleju; pokrywa płynu do szyb i wskaźnik oleju
  • Bagażnik - odblokowanie wewnętrzne; półka bagażnika i schowek na koło zapasowe
  • Ponieważ pogoda staje się coraz cieplejsza, przyciski elektrycznych szyb, klamki szyb i osłony przeciwsłoneczne będą częściej używane i powinny zostać dodane do listy.
  • Kluczyki samochodowe - kluczyki samochodowe są często przyczepione do breloka z wieloma innymi ważnymi kluczami używanymi codziennie i gromadzą brud, bakterie lub wirusy Zaleca się również noszenie wytrzymałych rękawiczek na stacjach benzynowych.
  • Zawsze miej w samochodzie parę lateksowych rękawiczek, abyś był przygotowany na wypadek, gdyby na stacji benzynowej skończyły się rękawiczki lub gdyby tanie i cienkie rękawiczki rozpadły się.

"Czyszczenie samochodu nie jest koniecznie czymś, na co czekamy z niecierpliwością, ale w tym czasie jest to niezwykle ważne" - powiedział Damian Jeffries z firmy Fixter.

"Alkohol izopropylowy, na przykład, jest jednym z najlepszych produktów do użycia i jest szeroko dostępny. Alkohol izopropylowy nie nadaje się jednak do skórzanych siedzeń, dlatego konieczne jest stosowanie specjalnych produktów do czyszczenia skóry, jeśli posiadasz samochód ze skórzanymi siedzeniami."

Więcej znajdziesz na: http://polskieszkolyjazdy.pl

Zobacz