Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Kosmetyki do twojego samochodu

Adrian Krzymiński

Pewnie każdy fan motoryzacji powie, że samochód ma duszę, to coś niezwykle bliskiego właścicielowi. Pomiędzy nimi tworzy się pewnego rodzaju więź, którą szczególnie będzie się odczuwać w momencie, gdy musimy go sprzedaż. Ludzie, którzy tak uważają na pewno będą również szczególnie dbali o samochód.

W takich samochodach i mechanika jak i też wnętrze jest po prostu perfekcyjne. Dla wszystkich osób, które utożsamiają się z tą ideą i cenią swój samochód mamy kilka ciekawych porad o kosmetykach.

Do karoserii

To ten element, który decyduje w dużej mierze o wrażeniu. Czysta oraz odpowiednio zadbana karoseria może tak naprawdę optycznie odmłodzić samochód niekiedy nawet o kilka lat. Na rynku pojawiają się różne kosmetyki i preparaty czyszczące. Wyboru można dokonywać spośród licznych szamponów, żeli i past. Menzerna to propozycja doskonałej pasty, która sprawi, że auto będzie zawsze w idealnym stanie. Pasta ma bardzo dużą skuteczność działania w przypadku nowych jak i starych powłok lakierniczych.

Felgi oraz opony

To oczywiste, że te elementy są szczególnie podatne na zabrudzenia, a perfekcyjnie czyste auto to także piękna czerń opon i błyszczące felgi. Powinno się systematycznie czyścić opony a także felgi. Zadanie wydaje się trudne i uciążliwe, ale efekt będzie rzeczywiście niesamowity, jeśli będziemy to robili. Pierwszym krokiem jaki trzeba będzie wykonać to usuwanie brudu z felg. Przy użyciu dobrego płynu usunie się brud i potem będzie można nałożyć wosk utrwalający uzyskiwany efekt.

Kosmetyki do pielęgnacji auta

Reflektory, szyby i lusterka

To takie elementy samochodu, które muszą być zachowane w idealnej czystości, ponieważ wpływają również bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy. Dzięki dobrym parametrom woda będzie szybciej spływać ze szklanych powierzchni a parowanie szyb wewnątrz samochodu nie będzie występować, albo też będzie zmniejszone.

Wnętrze samochodu

Tutaj najwięcej mamy plastików oraz tekstyliów. W pierwszej kolejności dokładnie należy odkurzyć wnętrze. Plamy i zabrudzenia, które zostaną na siedzeniach trzeba będzie usuwać z użyciem specjalnej pianki, która skutecznie wyciągnie brud. Doskonale czyści ona powierzchnię i będzie neutralizować zapachy. To jeden z produktów, który posiada szczotkę wbudowaną i dzięki temu do czyszczenia nie trzeba będzie mieć innych akcesoriów. Dopiero po tym jak czyszczenie będzie skończone można zabrać się za plastiki. Tutaj warto sięgnąć po produkty czyszczące i nabłyszczające, które stworzą specjalną warstwę chroniącą przed osiadaniem kurzu, dlatego warto wziąć to pod uwagę.

Zobacz