Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Lepszy zapach w samochodzie

Adrian Krzymiński

Dobry zapach w samochodzie to nie tylko wartość sama w sobie, ale także sposób na bardziej skupioną jazdę i wygodę pasażerów. Do wyboru mamy naprawdę wiele opcji. Na którą postawić?

Choinki zapachowe

Choinki zapachowe, czyli po prostu różne zawieszki, zaczepia się na lusterku i sobie tam po prostu dyndają roznosząc zapach po całej kabinie. Nazywamy je choinkami ze względu na niemieckiego producenta zapachów samochodowych, który ten rodzaj odświeżacza powietrza spopularyzował właśnie w kształcie choinek. Jest to bardzo prosty sposób na poprawę zapachu kabiny i dzięki temu jest też tani. Można wybierać różne zapachy i zawieszki nie kosztują raczej więcej niż kilka złotych. Zapach z dobrej zawieszki może się utrzymywać nawet przez dwa miesiące. Producenci zawieszek mają różne podejście do swoich zapachów. Jedni stawiają na zapachy świeże, na przykład „nowy samochód”, a inni oferują zapachy inspirowane perfumami.

Polecane produkty:

Zobacz więcej produktów z kategorii: zapachy samochodowe

Atomizery

Zawieszki irytują niektórych kierowców. Większe z nich mogą nawet ograniczać widoczność. Nie da się też regulować ich intensywności – zawiesza się i są. Dlatego wielu kierowców woli atomizery, z których rozpyla sobie odpowiednią ilość zapachu. Rozpyla się je w kierunku dywaników i pozwala nawiewowi na nogi rozprowadzić je po kabinie. Zapach powinien utrzymywać się przez około tydzień. Ile preparatu damy, tyle będziemy mieli zapachu. Zazwyczaj warto jest kupować zapachy od uznanych producentów chemii samochodowej. Dobre preparaty kosztują jakieś 20-30 złotych, te z najciekawszymi zapachami 50-60. Droższe zapachy utrzymują się też dłużej.

Rodzaje samochodowych zapachów

Puszki zapachowe

Ciekawym pomysłem na odświeżenie zapachu samochodu są tak zwane konserwy, w których uchyla się lekko wieczko i zapach dostaje się do samochodu. W pudełeczku mamy specjalne bloczki nasączone perfumom. Ich zaletą jest intensywność zapachu oraz zadziwiająca wierność prawdziwym zapachom. Ich efekt utrzymuje się przez 5-6 tygodni. Możliwości są oczywiście bardzo różne, ale ceny są też niespecjalnie wysokie, ponieważ najtańsze puszeczki można kupić już za kilkanaście złotych, więc na pewno jest to opcja do rozważenia.

Zapach na kratkę

Coraz bardziej popularną opcją są też specjalne zapachy montowane na kratkach nawiewy. Są to przeźroczyste zbiorniczki wypełnione płynem zapachowym. Ich intensywność reguluje się poprzez zwiększanie lub zmniejszanie otworu doprowadzającego powietrze do pojemniczka. Za 20-30 złotych kupimy całe urządzenie, a potem można wymieniać warte kilka złotych wkłady na takiej samej zasadzie, jak w odświeżaczach domowych.

Zobacz