Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Nie daj się oślepić letniemu słońcu

Adrian Krzymiński
Udostępnij Facebook Twitter

Nic nie może się równać z wyruszeniem na drogę w cudowny letni dzień. Jednak rażące słońce nie bierze jeńców i bycie oślepionym może być poważnym rozproszeniem uwagi i często jest czynnikiem powodującym letnie kolizje.

Oto kilka podstawowych wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo na drodze o tej porze roku od szefa standardów jazdy i standardów jazdy IAM RoadSmart, Richarda Gladmana.

    Utrzymuj swoją przednią szybę w czystości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz; brudna szyba powiększa odblaski. Na zewnątrz sprawdź, czy nie ma odprysków lub pęknięć, wymień zużyte pióra wycieraczek i upewnij się, że butelka ze spryskiwaczem jest dobrze uzupełniona dobrej jakości płynem do mycia szyb, który pomoże usunąć letnie insekty. Miej przy sobie szmatkę lub irchę, aby wytrzeć brud, który gromadzi się wewnątrz. Używaj osłony przeciwsłonecznej. To może wydawać się oczywiste, ale zaskakująco wiele osób o tym zapomina. Zainwestuj w okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją i pamiętaj, aby odpoczywać. Mrużąc oczy, szybko się męczysz. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące okularów przeciwsłonecznych, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli oślepia Cię słońce, zwolnij i zostaw więcej miejsca między sobą a kierowcą jadącym przed Tobą. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na odzyskanie pełnej kontroli nad pojazdem i ocenę sytuacji. Pamiętaj, że gdy słońce znajduje się nisko za Tobą, możesz widzieć doskonale, ale nadjeżdżający kierowcy mogą Cię nie zauważyć.

Richard dodał: "Łatwo jest się rozproszyć, gdy na zewnątrz świeci słońce, a świat wydaje się lepszy.

"Utrzymując czysty ekran i zacieniony widok, gdzie to możliwe, dasz sobie najlepszą szansę na pozostanie bezpiecznym.

"Jeśli nosisz okulary przeciwsłoneczne, pamiętaj, że ochrona, którą oferują, zostanie powiększona przez wszelkie przyciemniane okna i pamiętaj, aby utrzymać je w czystości - to niesamowite, jak zniekształcająca mgła kremu przeciwsłonecznego może być.

"Bądź gotowy, aby zdjąć je w tunelach lub zacienionych obszarach, ale trzymaj je pod ręką".

Zobacz