Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Pięć napraw samochodu, które mogą zaoszczędzić ci fortunę

Adrian Krzymiński
Udostępnij Facebook Twitter

Drobne usterki na swoim samochodzie są irytujące, ale nie można ich ignorować, ostrzega dostawca leasingu UK Carline.

Jednak, jak kuszące może być, aby uniknąć coraz to naprawione, to może skończyć się kosztować dużo więcej pieniędzy w grzywny, nie wspominając o potencjalnych punktów na licencji, jeśli nie dostać go sortowane.

Więc, co to są te pozornie drobne usterki, które mogą kosztować Cię fortunę? Współpracujemy z UK Carline, aby podzielić się pięcioma usterkami, które powinieneś rozważyć, aby je naprawić, zamiast ryzykować wysoką grzywnę.

Zużyte opony - do 10 000 funtów grzywny

Kierowcy powinni sprawdzać bieżnik swoich opon przynajmniej raz w miesiącu, aby mieć pewność, że są one zdatne do użytku i bezpieczne do jazdy. Jeśli głębokość bieżnika opony spadnie poniżej dopuszczalnego limitu, może to być bardzo niebezpieczne, narażając zarówno Ciebie, jak i innych kierowców na niebezpieczeństwo. Jazda z nielegalnymi lub łysymi oponami unieważnia Twoje ubezpieczenie, a ponadto możesz zostać ukarany grzywną w wysokości do £10,000 (£2,500 za każdą oponę), jak również otrzymać 12 punktów karnych na swoim prawie jazdy. Nowe opony można założyć za mniej niż 50 funtów, więc warto regularnie sprawdzać stan bieżnika, aby nie dać się zaskoczyć. Użycie monety 20p to świetny sposób na sprawdzenie, jak mierzą się Twoje opony. Jeśli głębokość bieżnika jest mniejsza niż zewnętrzna krawędź monety, to dobry znak, że jest on poniżej dopuszczalnego limitu 1,6 mm.

Uszkodzone lusterka boczne - do 2500 funtów grzywny

Uszkodzone lub pęknięte lusterka skrzydłowe/drzwiowe poważnie wpływają na zdolność kierowcy do zobaczenia, co dzieje się wokół niego, co może narazić Ciebie i innych kierowców na niebezpieczeństwo. Jeśli stan twojego pojazdu zagraża innej osobie, możesz otrzymać wysoką grzywnę w wysokości do £2,500, a także trzy punkty na twoim prawie jazdy. Wymiana lusterka kosztuje około 150 funtów lub około 15 funtów, jeśli trzeba wymienić tylko szybę, więc zdecydowanie nie warto ryzykować mandatu.

Pęknięta przednia szyba - mandat w wysokości 50 funtów

Tak jak kuszące może być pozostawienie małego odprysku na przedniej szybie, tak szybko może się on przerodzić w duże pęknięcie. Jeśli pęknięcie jest na tyle poważne, aby przesłonić Ci widok podczas jazdy, może to skutkować mandatem w wysokości 50 funtów, ponieważ Twój pojazd jest sklasyfikowany jako znajdujący się w niebezpiecznym lub wadliwym stanie. Możesz być myśląc 50 funtów jest warte ryzyka, ale jeśli zostawisz chip w przedniej szybie i stan pogarsza się tak bardzo, że powoduje, że samochód nie jego MOT, może być w lewo z większym problemem konieczności wymiany całego przedniej szyby, a nawet zarządzania bez samochodu na wiele dni. Istnieje wiele firm, które oferują niedrogie naprawy wiórów na przedniej szybie, a to często może być odzyskane na swoim ubezpieczeniu, więc najlepiej jest dostać to spojrzał na.

Wycieraczki przedniej szyby - mandat w wysokości 50 funtów

Niestety, wycieraczki przedniej szyby są niezbędne do jazdy w Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę pogodę. Jeśli wycieraczki przestaną działać, a Ty ich nie naprawisz, Twój widok będzie poważnie ograniczony, jeśli otworzą się niebiosa - co zdarza się nader często. Wadliwe wycieraczki mogą skutkować mandatem karnym w wysokości 50 funtów, jeśli zostaniesz na tym przyłapany, a biorąc pod uwagę, że nowe pióra wycieraczek kosztują zaledwie 20 funtów, nie ma się co zastanawiać nad naprawą tego powszechnego problemu. Niesprawne wycieraczki będą również skutkować błędem MOT.

Uszkodzone reflektory - 60 funtów grzywny

Podczas jazdy w słabym oświetleniu lub bez oświetlenia, reflektory muszą być używane, jeśli widoczność jest 100 metrów lub mniej, a jeśli masz uszkodzone reflektory i jazdy w słabo oświetlonym obszarze bez ich naprawy, możesz być narażając się na poważne ryzyko. Wymiana żarówki w reflektorze często kosztuje mniej niż 10 dolarów, więc jeśli spotkasz się z tym częstym problemem, napraw go jak najszybciej. Jeśli Twój pojazd ma zepsute światło, możesz otrzymać mandat karny w wysokości 60 funtów lub policja może Cię zatrzymać i wystawić "zawiadomienie o usunięciu usterki pojazdu". Musisz naprawić swój pojazd i przedstawić dowód, że został on naprawiony (np. rachunek za pracę od mechanika) w ciągu 14 dni od popełnienia wykroczenia. Należy również upewnić się, że światła hamowania, kierunkowskazy, światła awaryjne i światła tablicy rejestracyjnej są w pełni sprawne.

"Jeśli chodzi o koszt mandatu w porównaniu z kosztem naprawy, czasami 50 funtów nie wydaje się dużą sumą" - dodaje Jonathan Nolan z UK Carline.

"Jednak kierowcy powinni być świadomi tego, jak te problemy mogą się pogłębiać, a tym samym negatywnie wpływać na wartość odsprzedaży pojazdu lub prowadzić do naliczania opłat za szkody przez firmę finansową.

"Jeśli samochód wróci do firmy finansowej na koniec umowy z którymś z powyższych problemów, zostaniesz obciążony kosztami ich naprawy.

"Dlatego najlepiej jest utrzymywać pojazd w miarę pojawiania się problemów, aby uniknąć mandatów od policji, punktów karnych i opłat od firmy finansowej oraz utrzymać dobrą wartość pojazdu".

Zobacz