Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Pięć zaskakujących sposobów na czyszczenie samochodu

Adrian Krzymiński
Udostępnij Facebook Twitter

Wielu kierowców odkłada czyszczenie swoich samochodów z powodu braku czasu lub cierpliwości, ale dbanie o to może zapewnić, że Twój pojazd będzie wyglądał dobrze i pozostanie świeży na dłużej.

Wiele produktów dostępnych na rynku jest drogich w zakupie, więc wiodący supermarket samochodowy, The Car People, zebrał kilka najlepszych wskazówek, jak utrzymać samochód wyglądający najlepiej przy użyciu kilku prostych produktów codziennego użytku.

"Wiele osób z trudem znajduje czas na czyszczenie swoich samochodów, często zostawiając to do czasu, aż stanie się to dużym zadaniem lub samochód będzie w złym stanie, dlatego utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości jest o wiele łatwiejsze" - powiedział Jonathan Allbones z The Car People.

"Stosując się do tych prostych wskazówek, utrzymanie pojazdu w czystości powinno wymagać znacznie mniej czasu i pozostawić Cię z dużo lepszymi rezultatami".

1) Wódka do mycia ekranu

Nie ma nic gorszego niż wyruszenie do pracy w zimny dzień, tylko po to, aby odkryć, że twój płyn do mycia ekranu zamarzł, ale można to łatwo naprawić, robiąc własne rozwiązanie. Wszystko, czego potrzeba to trzy kubki wódki, cztery kubki wody i dwie łyżeczki płynu do mycia naczyń, wstrząsnąć dobrze, a następnie wlać do zbiornika. Nie martw się o drogiej wódki albo, im tańsze tym lepiej! To łatwo usunie wszelkie zabrudzenia zebrane na przedniej szybie i zapewni, że nie zamarznie, jeśli zrobi się zimniej.

2) Cud WD-40

WD-40 może być skuteczny w usuwaniu trudnych plam zarówno z wnętrza, jak i z zewnątrz Twojego samochodu. Ten cudowny spray jest nawet skuteczny w usuwaniu naklejek na zderzakach i gumy do żucia, a wszystko to bez uszkadzania lakieru. Jest to również wielki na tworzenie idealnej bazy dla dobrego glinkowania, polerowania i woskowania.

3) Czyszczenie reflektorów pastą do zębów

Ten niezwykły hack czyszczenia działa cuda na obudowach reflektorów, które zbierają dużo brudu i może wpływać na widoczność w nocy. Wystarczy zastosować trochę pasty do zębów na szmatkę i szorować, a następnie spłukać i wytrzeć, aby zobaczyć natychmiastowe rezultaty.

4) Błyszcząca odżywka do włosów

Zaskakująco, odżywka do włosów działa cuda na zewnątrz samochodu też. Spłukać najpierw wodą i mydłem, a następnie, gdy samochód jest całkowicie czysty, opróżnić wiadra z wszelkich zanieczyszczeń. Następnie napełnij wiadro 500ml wody i wymieszaj z 125ml odżywki do włosów, (wartość supermarketu jest w porządku), używając czystej szmatki do wygładzenia nad samochodem, a następnie spłucz. Będziesz w lewo z musujące karoserii, patrząc tak dobrze, jak nowy.

5) Unikaj słońca

Jeśli planujesz do czyszczenia samochodu na gorący dzień, spróbuj zrobić to w cieniu, jak bezpośrednie światło słoneczne może wpływać na siłę chemikaliów w swoich produktów czyszczących. Może to również spowodować pozostałości szamponu wysychania na powierzchni lakieru, powodując smugi i ślady kapania.

Zobacz