Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Range Rover Evoque Dynamic - nowa ochrona samochodu

Adrian Krzymiński

Range Rover Evoque pojawił się w dokładnie odpowiednim momencie, kiedy rynek otwierał się na małe, luksusowe SUV-y. Istniało wyraźne zapotrzebowanie na coś mniejszego i tańszego niż Sport czy Discovery, bardziej stylowego niż Freelander, a jednocześnie posiadającego wystarczająco dużo przestrzeni, aby być praktycznym.

Kiedy Evoque pojawił się na rynku, wywołał prawdziwe poruszenie. Dzięki pięknym liniom i opływowemu kształtowi niemal zrewolucjonizował rynek małych SUV-ów - było to coś, w czym chciałoby się być widzianym, i chociaż wygląda na drogie, podstawowe modele są bardzo przystępne cenowo. Oznaczało to, że możesz być postrzegany za kierownicą czegoś z czczonym napisem Range Rover, za niewiele więcej niż dobrze wyposażony rodzinny samochód kombi.

Odznaka Range Rovera jest prestiżowa. Umieszczenie jej na pojeździe oznacza, że jest on zbudowany zgodnie z wysoką jakością, jest luksusowy, a także bardzo sprawny w terenie (jeśli posiadasz wersję 4×4). Evoque z napędem na dwa koła to niedrogi sposób na wejście w posiadanie samochodu z tą elitarną plakietką i chociaż ludzie na początku wyśmiewali Evoque za to, że nie jest wystarczająco męski w swoim wyglądzie, jest to bardzo sprawny samochód z napędem 4×4, gdy tylko znajdziesz się w trudnym terenie lub na śliskiej nawierzchni.

range rover

Ten konkretny Range Rover Evoque SD4 został właśnie zakupiony i był tutaj poddany zabiegowi New Car Protection Treatment. Można by pomyśleć, że ponieważ samochód dopiero co wyjechał z salonu, będzie absolutnie idealny, ale w rzeczywistości jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, samochód prawdopodobnie stał na zewnątrz zarówno w fabryce, jak i u dealera przez kilka tygodni. To będzie następnie zostały umyte i wypolerowane co najmniej kilka razy przez dealera facetów valeting, a podczas gdy to wszystko wydaje się dobre na powierzchni, techniki i urządzenia używane oznaczają, że lakier będzie nadal mają drobne ślady wirowania i zarysowania w nim, plus zarówno przemysłowych i środowiskowych opadów będzie zakorzeniona w farbie, nawet jeśli jest to tylko światło.

Jest grudzień, a surowa zimowa pogoda i ta okropna sól, którą wysypuje rada miejska, będą wkrótce nękać samochody, więc wygląd zewnętrzny Evoque'a będzie wymagał doskonałej ochrony, a zabieg New Car Protection właśnie to zrobi.

Po pierwsze, wnęka silnika została oczyszczona z nadmiaru smaru i brudu za pomocą Meguiar's Super Degreaser i Valet PRO Large Sash Brush, a następnie dokładnie spłukana.

Zabieg ochronny jest dokładny i czyścimy miejsca takie jak nadkola, szczeliny paneli i drzwi, gdzie szybko gromadzi się brud i zanieczyszczenia. Do tego celu zdecydowano się użyć nietoksycznego produktu; Bilt-Hamber Surfex HD.

Następnie, te duże 20″ felgi aluminiowe wymagały gruntownego czyszczenia, i aby to zrobić użyliśmy kilku produktów, którym ufamy, że wykonają pracę dobrze i bezpiecznie; Korrosol, aby zneutralizować wszelkie cząsteczki metalu, a następnie Valet Pro's Bilberry Wheel Cleaner, aby całkowicie oczyścić koła, dzięki czemu będą błyszczeć jak nowe.

Po tym nastąpił etap mycia, a pierwszą jego częścią jest namoczenie samochodu w Ultimate Snow Foam. W ten sposób brud zostaje usunięty spod najgorszych warstw i oderwany od karoserii, tak aby można go było bezpiecznie spłukać. Po zakończeniu tej czynności, drugą połowę procesu mycia wykonano przy użyciu nie zawierającego wosku skoncentrowanego szamponu samochodowego Valet Pro, używając zestawu dwóch wiader UF z osłonami przeciw zarysowaniom, aby w miarę możliwości uniknąć powstawania kolejnych smug na lakierze.

Następnie Evoque został spłukany przy użyciu filtra Aqua Gleam De-ionising Water Filter, który odfiltrowuje minerały, aby nie pozostawiać uporczywych śladów wody. Nadmiar wody został wchłonięty przez ręcznik osuszający z mikrofibry.

Lakier miał być poprawiony i uszlachetniony przy użyciu polerki maszynowej, ale przedtem trzeba usunąć z powierzchni wszelkie osadzone zanieczyszczenia, których nie da się usunąć myciem ani żadnymi płynnymi środkami czyszczącymi. Można to zrobić za pomocą glinki, w tym przypadku Bilt Hamber Auto Clay Original, przywracając lakierowi gładkość jak lustro.

Range Rover Evoque był gotowy do procesu korekty, do którego wykorzystaliśmy niezawodną polerkę FLEX Rotary Machine. Pierwszym etapem było pozbycie się wszystkich swirli, zadrapań i innych defektów lakieru, dlatego zastosowaliśmy jednoetapowy SCHOLL Concepts S3 na pomarańczowej piance polerskiej, aby usunąć skazy z lakieru aż do perfekcji.

Następnie, polerowanie wykańczające SCHOLL Concepts S40, które wykorzystuje właściwości nanokomponentu, aby stopniowo zmniejszać się podczas użytkowania, pozostawiając wysoki połysk bez dodawania dalszych śladów wirowania. Został on użyty na czarnym padzie SOFTouch Waffle Pad.

Lakier został całkowicie skorygowany do lustrzanego połysku i dotyku, nadszedł czas, aby położyć ochronę, a w tym przypadku EXO v2 & C1 Crystal Lacquer został wprowadzony w życie. Pierwszy produkt z zestawu - C1 Crystal Lacquer - został nałożony, pozostawiony na 12 godzin do utwardzenia, a następnie wypolerowany. W ten sposób powstaje twarda powłoka, która jest odporna na zarysowania. Druga część zestawu to aplikacja EXO v2, czyli syntetycznego uszczelniacza, który nadaje wysoki połysk, dodatkową ochronę i bardzo szybko się utwardza. Nałożyliśmy dwie warstwy produktów, aby zapewnić doskonałą trwałość.

Szyby zostały następnie oczyszczone przy użyciu Nanolex PREMIUM Glass Polish, po czym nałożono Gtechniq G1 ClearVision Smart Glass - produkt, który chemicznie wiąże się ze szkłem, dzięki czemu woda jest skutecznie odprowadzana, umożliwiając doskonałą widoczność nawet podczas najsilniejszego deszczu. Pozostawia tę warstwę ochronną nawet na dwa lata!

Dywaniki i wykładziny podłogowe zostały pokryte Gtechniq I1 Smart Fabric Coat. I1 pokrywa każde włókno tkaniny, jednocześnie pozwalając jej oddychać. Wszelkie płyny na bazie wody lub oleju są odpychane, co oznacza, że nie ma szans na pozostawienie plam w przypadku niefortunnego rozlania płynu.

 

Zobacz