Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Uwaga na strony internetowe SORN pobierające opłaty

Adrian Krzymiński
 

Jeśli posiadasz samochód, ale nie chcesz już jeździć lub parkować go na drodze publicznej, musisz legalnie zadeklarować go jako "off road" za pomocą Statutory Off Road Notification, lub SORN.

Brak zgłoszenia SORN pojazdu w Driver and Vehicle Licensing Agency (DVLA), może skutkować grzywną.

Istnieje wiele powodów, dla których można chcieć SORN samochodu. Na przykład, możesz mieć może chcesz przywrócić klasyczny samochód w garażu lub na dysku.

Jednak pozbawione skrupułów strony internetowe zostały oskarżone o "rabunek w biały dzień" i "żerowanie na słabszych" poprzez pobieranie opłat za usługi, które są dostępne swobodnie i łatwo.

John twierdzi, że różne strony pobierają 25-30 funtów za usługę "szybkiej ścieżki" - dla klientów, którzy chcą zadeklarować swoje samochody poza drogami, aby uniknąć grzywny lub ich zaciśnięcia i usunięcia.

Jednak usługa ta jest dostępna za darmo na stronie internetowej DVLA, a jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut.

Dzięki sprytnej optymalizacji wyszukiwarek, twierdzi się, że płatne strony często pojawiają się przed bezpłatną usługą w wyszukiwarce Google.

"To jest po prostu żerowanie na naiwnych i bezbronnych" - powiedział Philip Swift, dyrektor generalny firmy CMA UK, specjalizującej się w danych pojazdów. "To darmowa usługa i łatwa w użyciu".

Według najnowszych danych DVLA (2018) obecnie w Wielkiej Brytanii jest ponad dwa miliony samochodów zarejestrowanych jako SORN. Aby zadeklarować SORN za darmo wejdź na stronę www.gov.uk/make-a-sorn declaration.

 Dan Powell dodał: "Zdecydowana większość ludzi będzie oczywiście nadal korzystać z usługi rządowej.

"Ale wielką obawą jest to, że ci, którzy nie są zaznajomieni z procesem papierkowej roboty DVLA lub, w rzeczy samej, obcokrajowcy, którzy nie są świadomi, że darmowa usługa nawet istnieje, mogą zostać wciągnięci w płacenie za coś, za co nie trzeba płacić. Wymaga to większej regulacji."

Więcej na: http://polskieszkolyjazdy.pl

Zobacz