Akcesoria i kosmetyki samochodowe

Wskazówki, jak utrzymać niski przebieg podczas przeprowadzki

Adrian Krzymiński
Udostępnij Facebook Twitter

Przeprowadzka do domu może być ekscytująca, ale również kosztowna. Podczas gdy istnieje wiele różnych rzeczy, na które trzeba wydać pieniądze w trakcie przygotowań do przeprowadzki, zbyt łatwo jest, aby pojazd transportujący Twoje rzeczy osiągnął wysoki przebieg w tym procesie - a tym samym doprowadził do wysokich kosztów paliwa.

Nie można zmienić fizycznej odległości między obecnym a przyszłym domem, przynajmniej po jego wybraniu; jednak nadal można znacznie zmniejszyć przebieg, stosując się do poniższych wskazówek.

Pozbądź się przedmiotów, których tak naprawdę nie potrzebujesz

Przeprowadzka to idealny moment, aby pozbyć się bałaganu, przeglądając swoje rzeczy i wyrzucając te, które są już zbędne. Możesz sprzedać lub oddać niektóre przedmioty, jak sugeruje Lifehacker, aby zarobić trochę pieniędzy i zmniejszyć wagę tego, co ma być transportowane.

To może okazać się nie małym dobrodziejstwem, ponieważ niektóre firmy przeprowadzkowe używają wagi jako metryki przy szacowaniu kosztów swoich usług. Bądź ostrożny, jeśli rozważasz całkowite wyłączenie firmy przeprowadzkowej z równania...

Wybierz furgonetkę o odpowiednim rozmiarze

Jeśli nie możesz po prostu zmieścić wszystkiego do swojego samochodu, możesz zdecydować się na wynajęcie furgonetki. Po tym wszystkim, porównywalna przestronność tego vana może oszczędzić Ci konieczności powtarzania podróży, co byłoby konieczne, gdybyś zatrzymał się przy samochodzie. Jednakże, furgonetki mogą się znacznie różnić pod względem rozmiarów.

Z tego powodu należy zapytać firmę wynajmującą furgonetki, jaki rozmiar pojazdu będzie potrzebny, jak zaleca Zoopla. Ogólnie rzecz biorąc, większe pojazdy są lepsze, ponieważ można ograniczyć liczbę przejazdów.

Zrozumieć strukturę opłat firmy wynajmującej samochody dostawcze

Nie jest zaskoczeniem, że im mniejszy samochód dostawczy, tym mniej trzeba będzie zapłacić za jego wynajem. Jednak poza szerokimi założeniami, takimi jak to, możesz pozostać nie mądrzejszy, jak dokładnie dana firma wynajmu samochodów dostawczych obliczy, co do opłaty ... chyba że, oczywiście, poprosisz ich o wyjaśnienie.

Jedna z takich firm, Porównaj Man and Van, ma na swojej stronie internetowej, dogłębne FAQ adresowania polityki opłat - w tym, kiedy dokładnie opłata rozpocznie się i zakończy w każdym przypadku.

Przeszacuj długość podróży

Jeżeli na cenę usługi przeprowadzki będzie miał wpływ przebieg, naturalnie masz interes w dokładnym określeniu, jaki będzie ten przebieg. Jednakże, próbując go obliczyć, powinieneś wziąć pod uwagę możliwość opóźnień, które mogą pojawić się w nieoczekiwanych miejscach.

Na przykład, jeśli dana droga jest zamknięta w dniu przeprowadzki, objazd może znacznie zwiększyć przebieg. Dlatego przeszacuj go, aby zwiększyć swoje szanse na miłe zaskoczenie.

Zapakuj furgonetkę do przeprowadzki w sposób oszczędzający miejsce

Nie tylko liczba przedmiotów może wpłynąć na liczbę wymaganych przejazdów, ale również ich rozmiar i sposób załadowania do samochodu dostawczego. Rozważ wcześniejszy demontaż mebli i umieszczenie cięższych przedmiotów blisko przedniej części furgonetki, niezależnie od tego, czy szukasz usługi wynajmu samochodu dostawczego w Manchesterze, Leeds czy w innym miejscu w Wielkiej Brytanii.

Zobacz