Polerowanie i czyszczenie samochodu

Kosmetyka samochodowa

Adrian Krzymiński

Mimo, że mycie karoserii to norma, świadomość konieczności jej pielęgnacji istnieje w naszej świadomości od niedawna. Jeszcze około 20 lat temu raz na kilka tygodni myło się samochód, a myjnia była traktowana jak dla bogaczy. Dziś jest to już inna sytuacja. Polacy wożą coraz mniej w bagażnikach, starają się dbać o stan lakieru, tapicerki, dywaników.

To z myślą o takich klientach coraz liczniej powstają obecnie firmy, które działają sprawnie w zakresie kosmetyki samochodowej określonej również jako autodetailing.

Na czym to wszystko polega?

Sama nazwa jest dość dziwna i nieco niezrozumiała, często myląca to jednak założenia jakie będą się wiązać z autodetailingiem są raczej przejrzyste. To zasadniczo kompleksowy zabieg, który polega na czyszczeniu, renowacji, konserwacji wszystkich elementów samochodu. Głównym celem będzie przywrócenie pojazdu do takiego stanu, który będzie bliski fabrycznemu.

Wnętrze samochodu

Proces czyszczenia, regenerowania, konserwacji obejmuje odkurzanie, wymontowanie i dokładne czyszczenie fotelu. Elementy skórzane, metalowe czy plastikowe oprócz czyszczenia są także poddawane konserwacji. Zabiegi czyszczenia są bardzo dokładne, drobiazgowe.

Salon pielęgnacji samochodowej

Karoseria

Oczywiście obejmuje autodetailing całe mycie samochodu, o niezwykłej dokładności, ale oprócz tego również będzie wykonywać się polerowanie lakieru, by pozbyć się mikro rysek i dalej nakładanie warstwy ochronnej na samochód, tak by utrzymać wygląd estetyczny na najwyższym poziomie. Mimo, że do nie dawna najchętniej stosowany był wosk to obecnie raczej zamiast niego stawia się na powłoki kwarcowe oraz ceramiczne.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że nie ma na rynku takiej myjni, która ma tak szeroki zakres usług jaki będzie nam gwarantować autodetailing. Usługa jest czasochłonna, ale efekty będą naprawdę wyjątkowe. Specjaliści zajmujący się kosmetyką samochodową starają się do swoich zadań podchodzić profesjonalnie i każdą usługę wykonują z dużą starannością.

Musimy pamiętać, że samochód to poza silnikiem także skrzynia biegów i masa kabli. Dlatego właśnie również dbanie o te dodatkowe elementy jest bardzo ważnym zadaniem, jeśli chcemy utrzymać samochód w bardzo dobrym stanie. Autodetailing to właśnie taki proces, który umożliwi nam kompleksowe dbanie o pojazd począwszy od lakieru przez bardzo dokładne sprzątanie wnętrza i dbanie o podwozie.

Zobacz