Renowacja i konserwacja samochodu

Kosmetyka samochodowa

Adrian Krzymiński

Mimo, że mycie samochodu to norma to jednak świadomość tego jak dbać o samochód u naszych rodaków jest dopiero od nie tak dawna. Jeszcze mniej więcej 20 lat temu raz na kilka tygodni myliśmy samochód i na tym pielęgnacja się kończyła. Myjnia była traktowana jako usługa dla bogatych.

Dziś jest to już inaczej, ponieważ ludzie coraz bardziej świadomi są tego jak należy o samochód dbać. dbają o tapicerkę, starają się zadbać o wygląd lakieru. To właśnie z myślą o estetach samochodowych powstały usługi car detailing.

Na czym to polega?

To obco brzmiąca nazwa, jednak ogólnie założenia są przejrzyste. Jest to coś na kształt kompleksowych zabiegów, które polegają na pełnym czyszczeniu, renowacji i następnie konserwacji wszystkich elementów samochodu. Głównym celem kosmetyki samochodowej będzie przywrócenie pojazdu do stanu zbliżonego do fabrycznego.

Wnętrze samochodu

Proces czyszczenia, regeneracji i konserwacji wnętrza to dokładne oczyszczenie całego pojazdu, odkurzanie łącznie z wyjmowaniem foteli samochodowych, by skutecznie usuwać wszelkie istniejące zabrudzenia.

Efektywna renowacja samochodu

Karoseria samochodu

Oprócz mycia szyb oczywiście autodetailing będzie dość mocno zwracał uwagę na czyszczenie i dalej konserwację lakieru samochodowego. Polerowanie i nakładanie warstwy ochronnej będzie w stanie gwarantować efektowny wygląd samochodu, ale będzie to również zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Mimo iż do nie tak dawna najchętniej stosowano wosk zaczyna on powoli odchodzić do lamusa na rzecz powłok ochronnych takich jak kwarcowe, ceramiczne. Są one wytrzymalsze a dodatkowo podkreślają wizualne walory oraz do pewnego stopnia ochronią karoserię przed jej porysowaniem. Dlatego stosowanie takich właśnie powłok to właściwie najlepsza możliwa ochrona, na jaką warto się obecnie zdecydować.

Polecane usługi car detailing:

Więcej szczegółów na stronie: motogodetailing.pl

Podsumowanie

Pamiętajmy, ze w żadnej myjni nie będzie można uzyskać tak szerokich zabiegów, które będą dawały efekty jak autodetailing. Usługa ta zajmuje sporo czasu, ale efekty jakie będzie można wypracować są rzeczywiście wyjątkowe. Specjaliści zajmujący się kosmetyką podchodzą do swoich zajęć profesjonalnie i każdą usługę wykonują z dużą dbałością o detale. Pamiętajmy, ze nasz samochód to coś więcej niż silnik. Jest wiele innych elementów, które decydują o jego praktyczności i będzie trzeba o te elementy również dbać. jeśli będziemy dbać o samochód to będzie on się odwdzięczał nam pięknym wyglądem i dalej będzie przyciągał zazdrosne spojrzenia innych kierowców, którzy także będą chcieli mieć tak wyglądający samochód.

Zobacz