Renowacja i konserwacja samochodu

Lepsze bezpieczeństwo i estetyka samochodu

Adrian Krzymiński

Rynek ma dla nas bardzo szeroki zasób różnorakich preparatów, które pozwalają odpowiednio dbać o wygląd różnych elementów samochodu. Pielęgnacja auta nie będzie wymagać zbyt dużego wysiłku, będzie przynosić wyjątkowe efekty. Poprawi się także bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Części lakierowane

Jeśli będziemy sami myli samochód wykorzystujemy do tego dostępne szampony. Jeśli nie chcemy dodatkowo woskować samochodu to warto będzie zdecydować się na szampon, który będzie miał dodatek wosku, ponieważ dzięki temu nie tylko będzie można nabłyszczyć samochód, ale dodatkowo jest również szansa na to, że uda się zakonserwować nadwozie. Najbardziej popularne są takie szampony, które mają dodatek wosków konserwujących. Nieco droższe, ale skuteczne są szampony z dodatkiem teflonu mikrokrystalicznego. Takie preparaty są dłużej utrzymywane na pojeździe i będą dobrze się prezentować nawet po długim czasie.

W jaki sposób czyści się felgi?

Tak samo jak buty będą wpływać ogólnie na naszą stylizację tak samo koła w samochodzie, felgi i opony są takim elementem, który istotnie wpływa na wygląd. Nawet znane auto na dobrze wyglądających kołach zaprezentuje się wyjątkowo, oczywiście, jeśli te koła będą czyste i odpowiednio zadbane. Koła to element szczególnie narażony na zanieczyszczenia. Poza błotem, kurzem, nalotami i plamami nieefektownie wygląda również pył z klocków hamulcowych przyklejony do felg. Najłatwiej i w prosty sposób usunie się zabrudzenia stosując specjalną piankę w sprayu, którą spryskamy felgi i koła.

Czyszczenie felg i opon

Jak przywrócić blask oponom?

Na rynku jest szeroka oferta środków do konserwacji ogumienia, które skutecznie będą je oczyszczać i nadawać blask. Najtańszym sposobem jest nabłyszczacz do gum. Taki produkt nie będzie się jednak zbyt długo utrzymywał i dlatego regularnie będzie trzeba powtarzać jego aplikację.

Plastikowe części nadwozia

Zderzaki z przodu i z tyłu auta, plastikowe listwy ochronne, błotniki często znajdują się w opłakanym stanie szczególnie po zimie. Sporo będzie tam rys, uszkodzeń a dodatkowo w powierzchnię porowatą będzie dostawać się brud. Mamy preparaty do samodzielnego stosowania, które wyrównują i odbudowują rysy, a także inne uszkodzenia na zderzakach i innych elementach.

Elementy chromowane i lampy

Chromowane części samochodu po pewnym czasie stracą swój blask i będą prezentować się mało efektownie. Dlatego trzeba o nie regularnie dbać. Musimy stosować środki, które zachowywać je będą w dobrym stanie. Lampy zaś wpływają nie tylko na estetykę pojazdu, ale na bezpieczeństwo jazdy, dlatego jeśli są zmatowiałe należy wykonać na nich polerowanie.

Zobacz