Renowacja i konserwacja samochodu

Powłoki ochronne na lakierze

Adrian Krzymiński

Korekta powłoki lakierniczej

Korekta lakieru to element kluczowy, by uzyskać doskonały wygląd samochodu. Idealny blask oraz głębie lakieru dostrzeżemy wyłącznie w momencie, gdy usunie się defekty z powłoki lakierniczej między innymi zmatowienie, zarysowanie, ślady po organicznych i nieorganicznych zabrudzeniach. Korektę zawsze należy rozpocząć od czyszczenia powłoki przez dokładne jej mycie. W ten sposób uda się ocenić w jakim stanie się znajduje. Potem dokonać trzeba pomiaru grubości powłoki. Kolejny etap to analiza lakieru, po czym można dokonać wyboru tego jakie materiały ścierne będą ważne do przeprowadzenia korekty. Usługa taka jest skomplikowanym procesem, który będzie wymagał wiedzy, doświadczenia, czasu, ponieważ zawsze najważniejszą kwestią musi być bezpieczeństwo całej powłoki niezależnie od tego jakie prace będzie się na niej wykonywać.

POWŁOKA CERAMICZNA

To wyjątkowy produkt, jeśli chodzi o zabezpieczenie lakieru. Po jego nałożeniu można także zmierzyć jego grubość. Różni się od powłoki kwarcowej grubością i tym samym trwałością. Uzyskuje się także efekt hydrofobowości. Powłoki ceramiczne będą składać się z kilku elementów, które potem są w stanie stworzyć niewidzialną warstwę wiążąco – ochronną z zadaniem ochrony lakieru przed czynnikami szkodliwymi. Nadają lakierowi śliskość oraz głębię dzięki czemu lakier odzyskuje blask, a brud oraz owady nie przywierają tak łatwo.

Przywrócenie blasku lakieru

POWŁOKA KWARCOWA

Kwarcowa powłoka to kolejny sposób na zabezpieczenie lakieru. Produkt ten nie będzie zwykłym woskiem, ale jest to substancja, która po aplikacji oraz utwardzeniu zmieni się w twarde ciało zabezpieczające lakier. Powłoki kwarcowe to nowoczesne środki z kilku składników. Będą one tworzyć cienką warstwę ochronną stałą, o wyższej niż szkło twardości. Dzięki temu mamy idealną gwarancję ochrony i dłuższą żywotność niż innych środków ochrony.

WOSKOWANIE RĘCZNE SAMOCHODU

Usługa woskowania ręcznego będzie przygotowana dla aut nowych czy takich po pełnym detailingu. Będzie to polegać na pokrywaniu powłoki lakierniczej warstwą w postaci woski, który będzie gwarantował zabezpieczenie przed działaniem szkodliwych promieni UV, solą, chlorkami, insektami czy ptasimi odchodami. Dodatkowo woskowanie będzie poprawiać znacząco efekt wizualny.

Zobacz