Renowacja i konserwacja samochodu

Samochód wizytówką

Adrian Krzymiński

Każdy kierowca marzy o zadbanym samochodzie. Nie trzeba dawać go do myjni, aby dobrze się prezentowało. Można zgromadzić produkty w swoim domu i korzystać z nich. Poniżej wskazówki, co warto mieć, aby dobrze dbać o samochód.

Dbałość o karoserię

Przed myciem samochodu za każdym razem trzeba spłukać karoserię wodą. Najlepiej za pomocą myjki wysokociśnieniowej (100 barów pozwoli spłukać brud, kurz, piasek). Jeśli nie zastosuje się spłukiwania, to na powierzchni pozostaną drobinki piasku. Dobry przykład to myjka ciśnieniowa 2000W 200BAR z pompą aluminiową.

Następnie przygotowuje się specjalny szampon i rękawiczką z mikrofiibry. Dobrze też mieć dwa wiaderka – jedno z wodą do rozpuszczenia szamponu, a drugie z wodą do płukania ściereczki.

Czyszczenie kół

O koła trzeba dbać, ponieważ na felgach znajduje się dużo brudu. Koniecznie trzeba się posłużyć specjalnym preparatem do mycia felg. Trzeba nim spryskać obręcze i tam zostawić na minutę. Dalej trzeba to spłukać myjką wysokociśnieniową, a następnie umyć wodą z szamponem. Jeśli ma się pędzelek, to lepiej jest dokładnie je domyć.

Właściwe woskowanie

Karoserię trzeba nawoskować. Przyda się do tego wosk Carnauba oraz dwie miękkie ściereczki. Jedna służy do nakładania wosku, a druga do polerowania. Osobne woski nakłada się na szyby, na czarne i chromowane elementy.

Konserwacja opon samochodowych

Czyszczenie opon

Na opony można nałożyć preparat do konserwacji opon w sprayu albo w piance. Dzięki niemu opony zostaną odświeżone i zostanie im nadana atrakcyjna czerń.

Wnętrze samochodu

Jeśli chodzi o wnętrze, najpierw trzeba je koniecznie odkurzyć, a dywaniki wytrzepać. Można też wyczyścić dokładnie kokpit za pomocą specjalnego produktu. Dobrze też dokładnie wyczyścić szyby, bo zbiera się na nich dużo zanieczyszczeń.

W lecie można dodatkowo wyczyścić dywaniki i fotele odkurzaczem piorącym. Może on nawet służyć do czyszczenia elementów w domu. Na koniec można zadbać o ładny zapach we wnętrzu.

Detailing samochodu można wykonać samodzielnie, we własnym domu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie do tego środki.

Zobacz